Świąteczna zbiórka prezentów dla Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 listopada 2020

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego podjęła się przepięknej inicjatywy, jaką jest „Świąteczna Zbiórka Prezentów dla Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii”. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w pomoc. Zbieramy prezenty dla 470 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego w Górze Kalwarii!

Plakat

Jest to nie tylko jedna z największych tego typu instytucji wsparcia w Polsce, ale także w Europie. Dom przeznaczony jest dla osób z różnymi schorzeniami. Są wśród nich osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi, trzydziestoletnie i stuletnie, osoby leżące i chodzące, kobiety i mężczyźni. W jedenastu sekcjach sześciu budynków mieszka łącznie 470 pensjonariuszy. Dom oferuje całodobową pomoc medyczną, pielęgniarską oraz opiekę w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Czuwa nad tym 250 osób personelu. Czystość i porządek w sekcjach zapewniają panie pokojowe. Panie opiekunki pomagają mieszkańcom w codziennych czynnościach takich jak kąpiele, utrzymanie schludnego wyglądu, podawanie posiłków, zagospodarowanie wolnego czasu. Panie pielęgniarki podają leki, monitorują stan zdrowia mieszkańców. Każdym oddziałem zarządza pielęgniarka oddziałowa. Celem zbiórki jest obdarowanie każdego z oddziałów ogromną paką prezentów! Oczywiście nie zapominając o personelu, który pracuje z dużym zaangażowaniem. Jak wiemy jest to trudna i niezwykle potrzebna służba na rzecz osób chorych i cierpiących.Życie podopiecznych DPS często nie było dla nich łatwe, mimo to na ich twarzach często widać uśmiech. To osoby potrzebujące ciepła i szukające kontaktu z drugim człowiekiem, wdzięczne za odruch serca i pamięć. Zobaczmy jakie drobiazgi marzą się ludziom starszym i młodszym, schorowanym niekiedy samotnym. Jedni marzą o kosmetykach inni o słodyczach, ubraniach. W większości przypadków są to tak naprawdę rzeczy, które nam wydają się przyziemne i drobne.
Wierzymy w to, że choć wyzwanie nie jest łatwe, to wspólnymi siłami uda nam się mu sprostać. Dzieci i młodzież z Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego oraz z jednej ze szkół podstawowych w Piasecznie już wyraziły chęć stworzenia własnoręcznie robionych kartek świątecznych z dedykacjami dla podopiecznych i personelu!

Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych produktów, z których zrobimy wielkie paczki świąteczne. Poniższa lista została opracowana wraz z koordynatorem DPS Góra Kalwaria https://domyopieki.pl/prezentacja/dom-pomocy-spolecznej-im-walerianalukasinskiego, 2037064.html
• kawa (głównie rozpuszczalna) i herbata (głównie czarna) (większość mieszkańców i personelu
ją bardzo lubi),
• słodycze (ciasteczka, wafelki, cukierki czekoladowe itp. – to również niezawodny prezent),
• owoce do podziału (np. mandarynki),
• kosmetyki (dezodorant, lakier do włosów, pianka do golenia itp.),
• gry planszowe (chińczyk, warcaby, dobble itp.)
• materiały plastyczne (kredki, flamastry, blok rysunkowy, papier kolorowy, klej itp.)
Paczki od darczyńców z okolic Warszawy i Białej Podlaskiej, odbierane będą przez Panią Kasię oraz
Wolontariuszy Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego.
Liczymy na Państwa pomoc! Dajmy Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii trochę
ciepła i uśmiechu w tych ciężkich czasach.
WIĘCEJ INFORMACJI
Organizatorka akcji - Katarzyna Niedziółka
Tel.: +48 720 850 880
Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego
Tel.: +48 515 025 900
E-mail: wolontariat@piaseczno.pl

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-24
Data publikacji:2020-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Admin
Liczba odwiedzin:300