Wygrany Budżet Obywatelski Powiatu Piaseczyńskiego 2022 - wraca wyścig Pętelka!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 października 2021

Piknik rodzinny i wyścig Pętelka 2022 to zwycięski projekt Radnej i Sołtys Ustanowa Marty Wencławiak.

Piknik rodzinny i wyścig rowerowy Pętelka 2022 – to zwycięski projekt z gminy Prażmów w ramach tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Piaseczyńskiego. – Bardzo dziękujemy za każdy z 91 głosów oddanych na nasz projekt – mówi nam Sołtys Ustanowa Marta Wencławiak, która imprezy integracyjne stara się organizować ze środków zewnętrznych. - Szukamy i pozyskujemy dotacje, aby fundusz sołecki móc wykorzystywać na te bardziej pilne potrzeby – wyjaśnia Pani Sołtys i Radna Gminy zarazem.

III edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego zakończyła się drugim zwycięstwem projektu zgłoszonego przez Sołtys Ustanowa.

W pierwszej edycji Sołtys Marta zainicjowała projekt "Sadźmy drzewa - ratujmy pszczoły" i wtedy także dzięki głosom mieszkańców udało się zdobyć finansowanie.

Ponadto we wrześniu ze środków z Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej przy OSP w Jeziórku zorganizowała piknik "Poznaj swojego sąsiada!".

W czerwcu przyszłego roku w tym samym miejscu odbędzie się impreza sportowo-integracyjna wraz z wyścigiem rowerowym Pętelka. Pani Marta z Budżetu Obywatelskiego pozyskała na ten cel 11.000 złotych.

- Bardzo się cieszę, że mamy na terenie Gminy tak kreatywnych Sołtysów, którzy chcą i potrafią zmobilizować mieszkańców do dobrych inicjatyw. Serdecznie dziękuję Pani Sołtys i wszystkim mieszkańcom, którzy zagłosowali na ten projekt. - gratuluje Wójt Gminy Prażmów Jan Adam Dąbek.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-12
Data publikacji:2021-10-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Lena Piziorska
Liczba odwiedzin:396