Szybki internet w Gminie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 czerwca 2022
Miło nam poinformować, że dzięki staraniom radnych Michała Tokaja i Tadeusza Pawlaka, przy wsparciu Wójta gminy Jana Adama Dąbka zostało zawarte porozumienie w sprawie budowy nowej sieci światłowodu, zapewniającej dostęp do szybkiego internetu w naszej gminie.
 
Pierwszym etapem przyłącza zostaną objęte miejscowości, które odpowiedziały na zapytanie ofertowe dostawcy firmy Fastar.
Budowa sieci rozpocznie się w Uwielinach, pierwsza stacja zostanie zlokalizowana w Szkole Podstawowej, następnie sieć zostanie rozprowadzona w dwóch kierunkach: do Jaroszowej Woli i Uwielin w kierunku ośrodka zdrowia. Budowa sieci leży po stronie dostawcy światłowodu, ze swojej strony gmina zobowiązuję się do współpracy, nieodpłatnego udostępnienia infrastruktury technicznej i pomocy w sprawnym uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.
Koszt przyłączenia dla 1 domu został wynegocjowany i ustalony na poziomie 500,- PLN + miesięczny abonament.
Dalszy rozwój zależy od zainteresowania mieszkańców i determinacji wykonawcy oraz władz gminy a firma Faster oprócz usług dostawy internetu świadczy również usługi połączeń telefonicznych oraz TV.
➡️ Więcej informacji www.fastar.p

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-03
Data publikacji:2022-06-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Patrycja Kaczorowska
Liczba odwiedzin:1631