SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 marca 2020

            W związku z napływającymi zapytaniami dotyczącymi odpadów powstających w miejscach kwarantanny , działając zgodnie z art. 2 pkt 12  ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi  ( Dz. U. z 2019r. poz. 1239, z poźn. zm.), biorąc za podstawę wyjaśnienia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie, podaje się do publicznej wiadomości informację wyjaśniającą.       KWARANTANNA , oznacza odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzenia się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

            Wobec powyższego, odpady powstające w związku z kwarantanną w ramach zapobiegania CIVID – 19 traktuje się jak odpady komunalne. Jednakże zaleca się maksymalne zabezpieczenie tych odpadów tzn. pakowanie ich w dodatkowy szczelnie zamykany worek. Zaleca się też odbiór odpadów w rękawiczkach jednorazowego użytku oraz zachowanie podstawowych zasad higieny mających wpływ na ograniczenie ryzyka zakażenia m.in. mycia i dezynfekcji rąk

            Należy również wskazać, że osoby przebywające w miejscu swojego zamieszkania chorują na różne choroby zakaźne, np. grypę, i z tego powodu odpady komunalne nie są zaliczane do medycznych odpadów o właściwościach zakaźnych.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-19
Data publikacji:2020-03-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:518