W czasie epidemii informujemy na bieżąco

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2020

W nawiązaniu do dyskusji internetowych dotyczących zaangażowania władz Gminy Prażmów w dobie pandemii Koronawirusa SARS-CoV-2, informujemy, że cały czas na bieżąco monitorujemy sytuację i informujemy o wszelkich zmianach organizacyjnych jednostek na terenie powiatu piaseczyńskiego. Tak też było po spotkaniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego ze Starostą Piaseczyńskim, Burmistrzami i Wójtami 13 marca br. PPIS przekazał wtedy dane na temat sytuacji epidemiologicznej w powiecie, a gminy zgłosiły miejsca do ewentualnej zbiorowej kwarantanny. Po tym spotkaniu Gmina Prażmów na bieżąco wydawała kolejne komunikaty.

  • 13 marca Zarządzenie Wójta Gminy Prażmów o zmianie organizacji pracy Urzędu i podległych jednostek organizacyjnych
  • 17 marca o uruchomieniu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Prażmowie dodatkowych form pomocy związanych z epidemią Koronawirusa tj.  Przyjmowanie zgłoszeń od osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych czy bezdomnych potrzebujących wsparcia przy zakupie leków, niezbędnych artykułów higienicznych, czy choćby w wyniesieniu śmieci.
  • 19 marca informacja o zabezpieczeniu odpadów powstających w związku z kwarantanną w dodatkowy szczelnie zamykany worek i zachowanie podstawowych zasad higieny
  • 31 marca o zmianach pracy i przyjmowania odpadów przez Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
  • Ostatni komunikat z 31 marca komentowany przez Internautów nie dotyczył, jak jest to sugerowane, spotkania z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z 13 marca, a usprawnienia kontaktu z mieszkańcami, w sytuacji ogromnego przeciążenia linii telefonicznej PPIS.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku podejrzenia u osoby wystąpienia wirusa SARS -COV-2 należy: powiadomić właściwą miejscowo stację sanitarno – epidemiologiczną , skontaktować się z najbliższym szpitalem zakaźnym lub zadzwonić na infolinię NFZ – 800 190 590.

- Szanowni Państwo w obecnej sytuacji proszę abyśmy zadbali nie tylko o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, ale także drugiego człowieka. Proszę abyśmy zastosowali się do informacji przekazywanych przez ogólnodostępne media. Zwracam się również z prośbą o nieszerzenie na różnych forach nieprawdziwych i oszczerczych informacji pod adresem pracy urzędu gminy. Ta niełatwa praca w obecnym czasie wykonywana jest na bieżąco. Petenci składają wnioski, które są w miarę możliwości dosyć szybko rozpatrywane. Podsumowując życzę Wszystkim zdrowia i wytrwałości- mówi Zastępca Wójta Gminy Prażmów Sławomir Szymaniak. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-04-01
Data publikacji:2020-04-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Wioletta Kraskowska
Liczba odwiedzin:1874