Jesteś tutaj: Start / Gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

W PSZOK-u okaż dowód wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

25 lipca 2018

 Urząd Gminy w Prażmowie informuje, że podstawą przyjęcia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest okazanie aktualnego dowodu wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przeciwnym wypadku odpady nie zostaną przyjęte.

Odpady zielone

4 kwietnia 2018
Przejdź do - Odpady zielone

Od kwietnia rozpoczyna się okres odbioru od mieszkańców odpadów zielonych. Od kwietnia tę frakcję odpadów można także dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Woli Wągrodzkiej.

Nabory wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

25 stycznia 2018
Przejdź do - Nabory wniosków na  odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

Urząd Gminy Prażmów informuje, iż z dniem 25.01.2018r. zakończyliśmy nabór wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów.

Jenocześnie informujemy, że od dnia 26.01.2018r. rusza nabór nowych wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów.

Czytaj więcej o: Nabory wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

Gospodarka odpadami - zmiany od 1 stycznia 2017r.

3 stycznia 2017

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017r. zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Prażmów Nr.XXV.210.2016 z dnia 27 października 2016r. zostały uchwalone niżej wymienione stawki za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych:

  1. odpady segregowane 11 zł / miesiąc/ osoba
  2. odpady zmieszane 19 zł / miesiąc/ osoba
Czytaj więcej o: Gospodarka odpadami - zmiany od 1 stycznia 2017r.

Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

21 listopada 2016

Odpadów z tworzyw sztucznych nie należy spalać w domowych piecach czy kotłowniach, ponieważ w panujących tam warunkach rozkład termicznych spalanie tworzyw przebiega w zbyt niskiej temperaturze (180-500°C) i przy zbyt małym dostępie tlenu, w wyniku czego w obecności odpadów organicznych powstają szkodliwe dla zdrowia substancje, w tym rakotwórcze oraz zwiększa się emisja pyłów.

Czytaj więcej o: Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:36525