Jesteś tutaj: Start / Gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nabory wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

25 stycznia 2018
Przejdź do - Nabory wniosków na  odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

Urząd Gminy Prażmów informuje, iż z dniem 25.01.2018r. zakończyliśmy nabór wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów.

Jenocześnie informujemy, że od dnia 26.01.2018r. rusza nabór nowych wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów.

Czytaj więcej o: Nabory wniosków na odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

Zakończenie naboru wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

5 stycznia 2017

Informujemy, iż z dniem 04.01.2017r. zakończyliśmy nabór wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów. Od dnia 05.01.2017r. rusza nabór nowych wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów.

Czytaj więcej o: Zakończenie naboru wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

Gospodarka odpadami - zmiany od 1 stycznia 2017r.

3 stycznia 2017

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017r. zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Prażmów Nr.XXV.210.2016 z dnia 27 października 2016r. zostały uchwalone niżej wymienione stawki za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych:

  1. odpady segregowane 11 zł / miesiąc/ osoba
  2. odpady zmieszane 19 zł / miesiąc/ osoba
Czytaj więcej o: Gospodarka odpadami - zmiany od 1 stycznia 2017r.

Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

21 listopada 2016

Odpadów z tworzyw sztucznych nie należy spalać w domowych piecach czy kotłowniach, ponieważ w panujących tam warunkach rozkład termicznych spalanie tworzyw przebiega w zbyt niskiej temperaturze (180-500°C) i przy zbyt małym dostępie tlenu, w wyniku czego w obecności odpadów organicznych powstają szkodliwe dla zdrowia substancje, w tym rakotwórcze oraz zwiększa się emisja pyłów.

Czytaj więcej o: Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

Oferta odbioru odpadów komunalnych dla przedsiębiorców

26 lipca 2016

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „RADKOM” Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu przygotowało ofertę współpracy dla przedsiębiorców z gminy Prażmów dotyczącą realizacji usługi na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz dzierżawę pojemników do ich zbiórki.

Czytaj więcej o: Oferta odbioru odpadów komunalnych dla przedsiębiorców

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:29195