Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Prażmów

8 listopada 2019

W poniedziałek obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Gmina Prażmów przygotowała dla sołectw flagi w zestawach do zawieszenia na budynku. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

 fot. Leonard Siemaszko

 

Osiem Małżeństw Doskonałych odebrało medale prezydenta RP

8 listopada 2019
Przejdź do - Osiem Małżeństw Doskonałych odebrało medale prezydenta RP

Aż osiem par z gminy Prażmów odebrało z rąk wójta Jana Adama Dąbka medale i dyplomy „Małżeństwa Doskonałego”. Odznaczenia nadawane są przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

Czytaj więcej o: Osiem Małżeństw Doskonałych odebrało medale prezydenta RP

Ultraszybki internet w gminie coraz bliżej

5 listopada 2019
Przejdź do - Ultraszybki internet w gminie coraz bliżej

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy PRAŻMÓW, w ramach projektu „Warszawski Zachodni Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z  dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W pierwszej kolejności sieć szerokopasmową doprowadzono do szkół w Prażmowie, Ustanowie i Uwielinach. Drugi etap realizacji projektu POPC obejmuje budowę sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych. Inwestycje realizowane są sukcesywnie a ich zakończenie Orange planuje pod koniec 2020r.

Szczegóły poniżej:

 

Czytaj więcej o: Ultraszybki internet w gminie coraz bliżej

Zapraszamy na jutrzejszą kwestę w Prażmowie i Kędzierówce

31 października 2019
Przejdź do - Zapraszamy na jutrzejszą kwestę w Prażmowie i Kędzierówce

Warszawa ma swoją kwestę na Starych Powązkach, my zapraszamy jutro, 1 listopada do wspierania zbiórki organizowanej przez Społeczny Komitet Renowacji Zabytków Gminy Prażmów. Już po raz drugi wójt gminy Jan Adam Dąbek wraz ze swoim zastępcą, radnymi, sołtysami i członkami komitetu, a także ich małymi pomocnikami - zbierać będą datki na ratowanie zabytków na terenie gminy. Wolontariusze wyposażeni
w identyfikatory z herbem gminy oraz specjalnie oznakowane puszki pojawią się
o godzinie 9 na Cmentarzu Parafialnym w Prażmowie, godzinę później kwesta rozpocznie się na cmentarzu w Kedzierówce. Zbiórkę zakończymy o godzinie 17. Liczymy na Państwa wsparcie i hojność w tym wyjątkowym dniu zadumy i refleksji.  

 

Sprostowanie informacji na temat przetargu pn."Przebudowa Dróg Gminnych"

31 października 2019
Przejdź do - Sprostowanie informacji na temat przetargu pn."Przebudowa Dróg Gminnych"

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji w serwisie Facebook przez p. Annę Minczewską-Przeczek w poście na temat przetargu pn. ,,Przebudowa Dróg Gminnych" - wyjaśniamy, że wspomniane postępowanie przetargowe zostało przeprowadzone zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. Autorka postu podała nieprawdziwą datę ogłoszenia przetargu i celowo wprowadza czytelników w błąd. Postępowanie pn. ,,Przebudowa dróg gminnych” zostało opublikowane w dniu 15.10.2019r na stronie https://prazmow.bip.gov.pl/. Na tak ogłoszony przetarg oferenci mieli prawo zadawać pytania. I tak 28.10.2019 r. ukazała się na BIP odpowiedź na pytanie oferenta, co przez autorkę postu zostało przedstawione jako data ogłoszenia przetargu. Dalsze rozpowszechnianie nieprawdy będzie skutkowało wystąpieniem na drogę sądową. Komunikat ten wydajemy, ponieważ p. Anna Minczewska-Przeczek już po raz kolejny manipuluje informacją. Poniżej przedstawiamy adekwatne do sprostowania screeny dotyczące wspomnianego przetargu.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:150870