Urząd Gminy Prażmów

Aktualności

Artykuły

Projekt Edukacyjno- Prewencyjny "Zawsze bezpieczni na drogach"

14 grudnia 2018

Celem projektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Uwielinach jest poprawa świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

u najmniej chronionych uczestników - pieszych, rowerzystów i rolkarzy oraz wdrażanie u nich właściwych postaw, zachowań i wyrabianie bezpiecznych nawyków.

Prosimy o poparcie naszej inicjatywy:

https://pomoctomoc.pl/node/674

Realizację projektu rozpocznie nakręcenie filmu pokazującego błędy popełniane przez użytkowników dróg. W szkołach i przedszkolach na terenie gminy Prażmów przeprowadzone zostaną cykle szkoleń o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, w których wykorzystany zostanie film oraz mobilne miasteczko rowerowe. Zorganizowany będzie również cykl plenerowych imprez: wyścig rowerowy, przejazd na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, rowerach oraz wycieczkę rowerową i pieszą. Wszyscy uczestnicy wyposażeni zostaną w kamizelki odblaskowe, a rowerzyści w komplet lampek. Miasteczko rowerowe będzie bezpłatnie udostępniane podczas organizowanych w okolicy pikników, podczas których prowadzona będzie edukacja dzieci i młodzież. Akcja będzie również promowana w trakcie obchodów 90. rocznicy istnienia naszej OSP.Projekt Edukacyjno- Prewencyjny "Zawsze bezpieczni na drogach"

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie odnawialnych źródeł energii w Gminie Prażmów

10 grudnia 2018
Przejdź do - Spotkanie z mieszkańcami w sprawie odnawialnych źródeł energii w Gminie Prażmów

Urząd Gminy Prażmów wraz z firmą PROMAG zaprasza mieszkańców i przedsiębiorców z terenu gminy na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19.12.2018r. o godz. 19:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów.

Czytaj więcej o: Spotkanie z mieszkańcami w sprawie odnawialnych źródeł energii w Gminie Prażmów

"Mała Książka Wielki Człowiek"

7 grudnia 2018
Przejdź do -  "Mała Książka Wielki Człowiek"

W Bibliotece Publicznej Gminy Prażmów do końca grudnia trwa projekt dla 3-latków pt. "Mała Książka Wielki Człowiek".  Czekają darmowe wyprawki dla dzieci urodzonych w 2015 r., wystarczy zapisać dziecko do biblioteki. Rodzicu nie zwlekaj i  zapisz swojego malucha  do jednej z placówek bibliotecznych na terenie Gminy Prażmów.

III sesja Rady Gminy Prażmów

6 grudnia 2018

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 994 z późn. zm.) zwołuję III sesję Rady Gminy Prażmów na dzień 14 grudnia 2018 r. (piątek) godz. 1200. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów, przy ul. Piotra Czołchańskiego 1 w Prażmowie.

Czytaj więcej o: III sesja Rady Gminy Prażmów

Rozbudowany Ośrodek Zdrowia w Uwielinach oficjalnie otwarty

6 grudnia 2018
Przejdź do - Rozbudowany Ośrodek Zdrowia w Uwielinach oficjalnie otwarty

Przestronne gabinety lekarskie, nowoczesny gabinet zabiegowy, pokój matki z dzieckiem, nowa poczekalnia i rejestracja a także oddzielenie pacjentów chorych od zdrowych – to wszystko, to atuty rozbudowanego budynku Ośrodka Zdrowia w Uwielinach, który uroczyście otwarto 6 grudnia 2018 r. Placówka pacjentów zacznie przyjmować od poniedziałku, 10 grudnia.

Czytaj więcej o: Rozbudowany Ośrodek Zdrowia w Uwielinach oficjalnie otwarty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:105854