Posprzątajmy rzekę Jeziorkę

W sobotę 20 kwietnia w Prażmowie odbędzie się sprzątanie rzeki Jeziorki – z brzegu i z wody – od kościoła w Prażmowie do Zawodnego.

– Początki akcji Operacja Czysta Rzeka sięgają 2018 roku, kiedy w redakcji magazynu “Kraina Bugu” narodził się pomysł sprzątania rzeki Bug oraz jej dopływów. Dzięki zaufaniu i wsparciu pierwszych partnerów udało nam się rozpocząć pierwszą edycję, której efekty szybko przerosły nasze oczekiwania – w ciągu kilku dni okazało się, że potrzeba oddolnych działań na rzecz środowiska naturalnego występuje również w wielu innych miejscach – tłumaczą twórcy Operacji Czysta Rzeka. – W dotychczasowych pięciu edycjach udział wzięło ponad 36,7 tys. osób, które zebrały ponad 875 ton śmieci.

W tym roku sztab został założony również w Prażmowie. Operacja Czysta Rzeka zapewnia rękawiczki i worki, gmina Prażmów 8 kajaków i odebranie śmieci.

Spotykamy się o 10.00 na ul. Kościelnej przy mostku za kościołem. Mamy 8 kajaków, więc będziemy sprzątać z rzeki, ale bardzo ważne żebyśmy sprzątnęli również brzegi na lądzie.

Po akcji wraz z sołtysem Prażmowa Sylwestrem Zwęglińskim zorganizujemy ognisko przy altanie za kościołem. Będziemy mieć kiełbaski, ale zapraszamy też z własnym prowiantem.

Link do wydarzenia na FB