Korekta rozkładu jazdy

Od 10 marca 2024 r. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy, która obowiązywać będzie do 8 czerwca br.

Z uwagi na trwający remont stacji Warszawa Zachodnia, pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 12 minut w obu kierunkach. Część pociągów zostanie skierowana na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

W weekendy 16-17, 24-25 marca oraz 6-7 kwietnia na stacji Warszawa Zachodnia będą prowadzone dodatkowe prace powodujące utrudnienia w ruchu kolejowym. W związku z powyższym, część pociągów KM nie będzie kursowała przez podmiejską linię średnicową.

Dodatkowo, w dniach 3-8 czerwca prowadzone będą prace wiążące się z wprowadzeniem telefonicznego zapowiadania pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia. W tym czasie zmieniona zostaje organizacja ruchu pociągów. Pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować co 20 minut w obu kierunkach, a na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia co 10 minut w obu kierunkach. Pociągi lotniskowe będą kursowały na odcinku Warszawa Centralna – Modlin – Warszawa Centralna. Utrudnienia dotkną również pasażerów korzystających z przejazdów linią nr 8 (Warszawa – Radom) oraz nr 9 (Warszawa – Działdowo).

Aktualne rozkłady jazdy znajdują się na stronie Kolei Mazowieckich.