Nowa linia 166

Nowa linia autobusowa połączy Uwieliny, Kędzierówkę, Jeziórko, Krępę, Wojciechowice i Baniochę z Piasecznem. To efekt współpracy gminy Prażmów i Góra Kalwaria.

– Planowaliśmy uruchomić linię we współpracy z Górą Kalwarią od dawna. Bardzo się cieszę, że się udało – mówi wójt Jan Adam Dąbek. – Transport publiczny to jeden z naszych priotytetów od zawsze, dlatego staramy się uruchamiać nowe linie wszędzie tam gdzie ich brakuje.

18 marca złożyliśmy wniosek o dofinasowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych nowej linii autobusowej nr 166 Uwieliny – Piaseczno. Linia ta będzie zaczynać się w rejonie granicy Kędzierówki i Uwielin, następnie będzie przebiegać ulicą Szlachecką, Główną w Uwielinach, potem przy kościele skręci w prawo przez całą Kędzierówkę, ul. Spacerową, Kolejową i Główną w Jeziórku. Następnie ul. Przyrzeczną i Długą w Krępie, przez Wojciechowice do Baniochy i następnie do Piaseczna.

mapa przebiegu linii 166

Linię planowaliśmy uruchomić na początku kwietnia, ale ze względu na konieczność zabezpieczenia funduszy w budżecie gminy Góra Kalwaria oraz przygotowanie przystanków w Wojciechowicach, Wilczynku i Baniosze planowany termin to 6 maja.

Na terenie gminy Prażmów będzie łącznie 11 linii: L17, L19, P1, 162, 163, 164, 166, 4 linie gimbus którymi także mogą podróżować mieszkańcy – za darmo – jeżeli płacą tu podatki – oraz wyrobią sobie Prażmowską Kartę Mieszkańca. Karta ta pozwala także uzyskać zniżki na zakup biletów okresowych ZTM.