Sadzimy Las Dobrej Woli

W sobotę będziemy sadzić Las Dobrej Woli. Co to za inicjatywa?

– Od 2007 roku przy współpracy z nadleśnictwem Chojnów sadzimy nowy las i pomagamy w pielęgnacji drzewostanu. Sadzimy nowe drzewa zgodnie z planem leśników, sprzątamy śmieci i wyrywamy rośliny niepożądane, które zaburzają równowagę biocenotyczną. Do dziś możemy się poszczycić ponad 6 hektarami nowych nasadzeń – mówi Jacek Zalewski, inicjator i pomysłodawca sadzenia Lasu Dobrej Woli. – Celem akcji jest aktywizacja środowiska niepełnosprawnych dla dobra wspólnego, włączanie społeczne naszych podopiecznych w działania lokalne oraz tak ważna dla nich radość i duma z możliwości obserwacji efektów swoich działań.

Do tej pory Las Dobrej Woli odbywał się w gminach Lesznowola i Piaseczna, w tym roku po raz pierwszy będziemy go sadzić w gminie Prażmów.

– Proszę o rozważne przygotowanie się do wsadzania ponad 7 tysięcy jaworów, dębów i lip. Wskazania dojazdu poniżej w formie współrzędnych geograficznych. Na skraju lasu przy wjeździe (droga pożarowa 24, od drogi wojewódzkiej 722). Po wydarzeniu tradycyjne ognisko i posiłek (łakomczuchy i dietetyczni proszę zadbać o swoje potrzeby) Zamiana elektrośmieci na roślinkę, jak w latach ubiegłych. Kandydatom przypominam, że 6 IV 2024 w Lesie Dobrej Woli obowiązuje cisza, cisza wyborcza. Czekamy na Was wszystkich od godziny 9.30 – wyjaśnia Jacek Zalewski.