Zmiana trasy gimbusa do Uwielin

Od dzisiaj, 8 stycznia br. szkolny autobus do Uwielin zawraca w Zalesiu Górnym. Dzięki temu dzieci z naszej gminy, które uczęszczają do szkoły w Zalesiu nie straciły możliwości dojazdu do szkoły.

 

Autobus, który zabiera do szkoły w Uwielinach dzieci z Krępy, Jeziórka, Ustanowa, Piskórki i Jaroszowej Woli od dzisiaj – 8 stycznia,  z Ustanowa do Piskórki jedzie przez Zalesie Górne. Dzięki temu zawracanie na końcu gminy przestało być problemem (należy pamiętać, że szkolny autobus jeżeli wiezie dzieci nie może zawracać na wstecznym biegu) i autobus może dojeżdżać do osiedli położonych przy samej granicy z gminą Piaseczno. Jednak nie to jest powodem tej zmiany.

Dzieci m.in. z Ustanowa do szkoły w Zalesiu Górnym dojeżdżały gimbusem gminy Piaseczno, który zabierając dzieci z Nowinek znajdujących się w gminie Piaseczno przejeżdżał m.in. przez Krępę i Ustanów. W listopadzie jednak dyrekcja szkoły w Zalesiu poinformowała rodziców, że autobus gminy Piaseczno nie będzie od stycznia zabierał dzieci z gminy Prażmów.

 

– Ja rozumiem, że gmina Piaseczno nie musi organizować transportu dzieciom z gminy Prażmów. Uważam jednak, że nie zmienia się zasad w trakcie gry. Rodzice nie będą przenosić dzieci do szkół w naszej gminie w połowie roku, a nie mogli tego przewidzieć, ten autobus jeździł od lat – tłumaczy wójt Jan Adam Dąbek. – Niestety my jako organ prowadzący szkoły podstawowe nie możemy zorganizować gimbusa dla naszych dzieci do szkoły w innej gminie. Natomiast nie może być tak, że nasze dzieci, a to jest 60 dzieci, zostały bez transportu w połowie roku, w dodatku w zimie. Dlatego podjąłem decyzję o wydłużeniu trasy naszego gimbusa, chociaż zdaję sobie sprawę, że niektóre dzieci mają teraz autobus trochę wcześniej.

Nowe rozkłady rodzice dostali poprzez dziennik elektroniczny.